Bir kurumun entegre süreç mükemmelliğine ulaşması için yapılması gereken herşey, CM2 eğitimlerinde adım adım açıklanmıştır.

Perde arkasında gerçekleştirilen ve önemsenmeyen süreçler, problemlerin kök nedenleridir. CM2 tüm bu süreçleri kapsamlı olarak ele alır ve mükemmelleştirmek için neler yapılması gerektiğini söyler. Yöntemleri açık, anlaşılır, net ve geçerlidir. Bu sayede uygulanması her kurum için elverişlidir.

CM2; kim yapmış, ne zaman yapmış, ne yapmış gibi soruların cevaplarını yöntemlerinde barındırır; bu sayede corrective action’ı sıfıra indirgemeyi hedefler.

Ben de bir ürünün tasarımdan disposition’ına kadar CM2’dan öğrendiğim her şeyi kendi kurumumda uygulamayı hedefliyorum. Öğrendiğim tüm bilgiler, kurumumda olan düzensizlikleri daha net fark etmemi sağladı, rahatsızlık duymaya başladım. Çok işimiz olduğunu biliyorum, ama tüm çözümlerin CM2’nun tüm kurslarında öğrendiğim bilgilerde/çözümlerde saklı olduğunu da biliyorum. Özetlemek gerekirse; sorun var, ancak çözüm de var, geriye harekete geçmek kalıyor, bu da bizlerin elinde.

Son olarak şunu da eklemek istiyorum; closed loop change process’i tahtaya kaldırarak anlattırmanız sayesinde çok iyi öğrendim.