CM-2 serisinin ilk sekiz oturumunda öğrendiğimiz teorik bilgilerin üç gün boyunca dolu dolu pratiğini yapma fırsatı edindik.

Özellikle farklı firmalardan olan katılım sayesinde birbirimizin uygulamalarından örnekler dinleyerek CM2 yöntemlerini uygulama dünyasında farklı bakış açıları yakaladık.

Eğitim çevrimiçi olmasına rağmen bir dakika bile kopmadan çok keyifli ve verimli bir eğitim tamamladık.

Sempro ailesiyle yeniden yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

CM2-9 eğitimi ağırlıklı olarak workshoplardan oluşan ve bütünü görmemizi sağlayan, CM2 sürecinin en başına kadar gittiğimiz bir eğitimdi. Bu workshoplar sayesinde CM2’yi uygularken nelerle karşılaşabileceğimizi, sorunlarımıza nasıl yaklaşıp, çözümleyebileceğimizi gördük. Tüm eğitim sürecini toparlayan güzel bir eğitimdi.

Buradan tüm sorularımıza cevap verip, akılda kalıcı örnekleriyle bizi yönlendiren, enerjisi asla düşmeyen sevgili eğitmenimiz Semiha hanıma ve her sorunumuz ya da sorumuzda hızlıca dönüş yaparak bizi yönlendiren sevgili ekibine çok teşekkürlerimi iletiyorum. Sonraki eğitimlerde görüşmek dileğiyle.

Eğitim materyalleri iyi yazılmış ve anlaşılması kolay. Eğitmen (Semiha Hanım) son derece bilgili ve konu hakkında tecrübeli. Canlı, dinamik konuşma tarzı ve ilgi çekici hikayeler, örnekler ile katılımcıların tüm dikkatini derse vermesini sağlama konusunda oldukça başarılı.  Eğitim kesinlikle ufkumu genişletti ve bana projelerimizin, prosedürlerimizin nerelerinde eksikler olduğunu gösterdi. İşe geri dönüp CM2 hakkında öğrendiklerimi hem eski hem de yeni projelere uygulamak için sabırsızlanıyorum. Tüm mühendislere şiddetle tavsiye ettiğim bir eğitim diyebilirim.

Eğitim gerçekten içerik olarak ve eğitmenler olarak çok kaliteli gerçek hayat ile bağdaşan örneklerle çok anlaşılır ve kapsamlı bir eğitimdi. Semiha hocamızın engin tecrübelerini dinleme fırsatı da bulmak çok keyifliydi.

Tekrar teşekkür ediyorum.

CM2 eğitimleri ile konfigürasyon yönetimi, değişiklik yönetimi gibi bir çok önemli konuda Semiha Hanım ve Sempro’nun profesyonel kadrosundan oldukça faydalı bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. Her sektörden firmalar için de kadrosunun bilgi birikimleri, tecrübeleri ve eğitim kalitesiyle fark yaratacak bir eğitim olacağına inanıyorum. Kendime bir çok konuda bilgiler kattığım bu değerli eğitim için tekrardan teşekkür ediyorum.

“Firmaların CM2 metodolojisini öğrenmesi ülkemizin de gelişip ilerlemesine büyük katkılar sağlayacaktır, yeter ki doğru öğrenilsin, yaşatılsın. Bunun için de firmamızda hali hazırda uygulanmakta olan Konfigürasyon Yönetimi temelini CM2-01 ve CM2-02 eğitimleri ile daha iyi anlamama ve süreci bir adım ileriye taşıyabilecek fikirler oluşturdukları için Sempro’ye çok teşekkür ederim. Alanında bu kadar başarılı ve tecrübeli bir eğitmenden eğitim almak; üstelik bu tecrübesini olduğu gibi karşı tarafa aktarabilmek benim gözümde Semiha Hanım için en özet tanım."

CM2 eğitiminin ilk iki basamağı, operasyonel mükemmelliğin temellerinin nasıl atıldığını ve bunun üzerine süreç odalık gereksinimler ile ürün yönetiminin nasıl inşa edildiğini en çarpıcı şekilde gözler önüne seriyor. 

Eğitim, teorik bilgilerin yanında alıştırmalarla desteklenen ve farklı sektörlerden gerçek örneklerle güçlenen yapısı ile çok verimli. 

Düzeltici faaliyetlere operasyonların kendinden fazla zaman harcamadan önce süreçlerin yönetimine yeni bir bakış açısı getirerek sağlam bir yapı kurmak isteyen herkese bu eğitimi tavsiye ederim. 

Sempro'dan almış olduğum CM2 eğitimi sayesinde ürün yönetimi, süreç geliştirme, proje yönetimi, vb. konulara farklı bir bakış açısı kazandırdı. Semiha Hanım'ın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak büyük bir fırsattı.Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim. Diğer eğitimlerde görüşmek üzere.

Yeni nesil konfigürasyon yönetim yaklaşımı olarak değerlendirebileceğim CM2 eğitimleri farklı bakış açıları kazandırması sebebi ile çok faydalı olmuştur. Şirketimizde yürüttüğümüz dönüşüm çalışmalarında konfigürasyon yönetimi konusunda CM2 yaklaşımları bizlere yol gösterici olarak faydalı olacaktır. Semiha hnm.ın özellikle geçmiş savunma sanayii tecrübeleri ve eğitim sırasında farklı savunma sanayii firmaları ile karşılıklı olarak farkındalıklarımızı artıracak bir ortam oluşması eğitimleri daha da faydalı kılmaktadır. Katkılarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim.

Sistem Mühendisliğinin Temelleri Eğitimi ile eğitmenimiz Burcu Hanım yıllar içerisinde kazandığı kıymetli tecrübelerini, bizlere verimli ve eğlenceli bir şekilde aktarmıştır. Birçok kez Sistem Mühendisleri ile birlikte çalışmış olmamıza rağmen, eğitim ile sistemsel bir bakış açısına daha çok ihtiyacımız olduğunu fark ettim. Yeni bakış açıları kazanmak kendi adıma kıymetli bir edinim oldu. Eğitime katılan diğer katılımcıların da kıymetli katkıları umuyorum hepimiz için faydalı olmuştur. Bu eğitim ile tanıştığım ve bu eğitimleri düzenleyerek sektöre pozitif katkı sağlayan SemPro’ya teşekkür ederim.

Merhabalar, Zoom üzerinden online olarak PLM eğitiminiz faydalı geçti. Genel olarak PLM ve buna bağlı yazılımları hakkında bilgi sahibi oldum. PLM sürecinin bir şirket üzerinde nasıl bir yol haritası çizdiği konusunda anlatımlarınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Öncelikle bu eğitim için çok teşekkür ederim. CAD, PDM ve PLM bağlantısını öğrenmem açısından çok faydalı oldu. Sonda yapmış olduğumuz workshop’lar da aslında bu bilgilerin daha da pekişmesini sağladı.

Eğitimi veren Ayşe Hanım’a tüm soruları içtenlikle cevaplamasından dolayı teşekkür eder, anlatım biçim ve sunumunun da çok iyi olduğunu belirtmek isterim.

“Ürün yaşam döngüsü içinde hayal etme aşamasından başlayarak tüm iş süreçlerimizi verimli bir şekilde yönetmemizi ve maliyetlerimizi azaltmamızı sağlayacak yapının kurgulanması ürüne olan talebi artıracak, rekabette ön plana çıkmamızı sağlayacaktır. Bu bağlamda iş etkinliğimizi arttıracak “Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi” eğitimi bizim için çok yararlı oldu. Semiha Hanım ve Sempro ekibine verdikleri kaliteli ve bilgi dolu eğitim için teşekkür ediyorum.”

Sempro Danışmanlık ve Mühendislik tarafından organize edilen PLM Eğitimi ile ürün yaşam döngüsü platformu hakkında çok detaylı, karşılaştırmalı ve son derece kapsamlı bir vizyon kazandık diyebilirim.

Bir ürünü hayal ettiğimiz ilk an itibariyle ürünün gerçekleşecek tüm süreçlerinde karşılaşabileceğimiz tüm teknik kondisyonları ve detayları örnekleriyle tecrübe ettik. Firmaya bu kapsamda böyle bilgilendirici bir eğitim organize ettikleri için teşekkür ederiz.

Eğitim PLM’in kullanım alanlarını göstermesi açısından çok faydalı oldu. Teorik bilgilerin yanında aktif katılım ve sorularla bilgilerimizi pekiştirdik. PLM hakkında birçok faydalı bilgi öğretti.  

Eğitim oldukça verimliydi. Burcu Hanım'ın tecrübelerini ve bilgilerini bize samimiyetle aktarması bizi çok memnun etti. Herkes çok ilgiliydi.

Ayrıca bizler adına fidan bağışlamanız çok ince bir hareketti. 
Her şey için teşekkür ediyoruz.

Daha Fazla