“Firmaların CM2 metodolojisini öğrenmesi ülkemizin de gelişip ilerlemesine büyük katkılar sağlayacaktır, yeter ki doğru öğrenilsin, yaşatılsın. Bunun için de firmamızda hali hazırda uygulanmakta olan Konfigürasyon Yönetimi temelini CM2-01 ve CM2-02 eğitimleri ile daha iyi anlamama ve süreci bir adım ileriye taşıyabilecek fikirler oluşturdukları için Sempro’ye çok teşekkür ederim. Alanında bu kadar başarılı ve tecrübeli bir eğitmenden eğitim almak; üstelik bu tecrübesini olduğu gibi karşı tarafa aktarabilmek benim gözümde Semiha Hanım için en özet tanım."

CM2 eğitiminin ilk iki basamağı, operasyonel mükemmelliğin temellerinin nasıl atıldığını ve bunun üzerine süreç odalık gereksinimler ile ürün yönetiminin nasıl inşa edildiğini en çarpıcı şekilde gözler önüne seriyor. 

Eğitim, teorik bilgilerin yanında alıştırmalarla desteklenen ve farklı sektörlerden gerçek örneklerle güçlenen yapısı ile çok verimli. 

Düzeltici faaliyetlere operasyonların kendinden fazla zaman harcamadan önce süreçlerin yönetimine yeni bir bakış açısı getirerek sağlam bir yapı kurmak isteyen herkese bu eğitimi tavsiye ederim. 

Sempro'dan almış olduğum CM2 eğitimi sayesinde ürün yönetimi, süreç geliştirme, proje yönetimi, vb. konulara farklı bir bakış açısı kazandırdı. Semiha Hanım'ın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak büyük bir fırsattı.Kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim. Diğer eğitimlerde görüşmek üzere.

Yeni nesil konfigürasyon yönetim yaklaşımı olarak değerlendirebileceğim CM2 eğitimleri farklı bakış açıları kazandırması sebebi ile çok faydalı olmuştur. Şirketimizde yürüttüğümüz dönüşüm çalışmalarında konfigürasyon yönetimi konusunda CM2 yaklaşımları bizlere yol gösterici olarak faydalı olacaktır. Semiha hnm.ın özellikle geçmiş savunma sanayii tecrübeleri ve eğitim sırasında farklı savunma sanayii firmaları ile karşılıklı olarak farkındalıklarımızı artıracak bir ortam oluşması eğitimleri daha da faydalı kılmaktadır. Katkılarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim.

Sistem Mühendisliğinin Temelleri Eğitimi ile eğitmenimiz Burcu Hanım yıllar içerisinde kazandığı kıymetli tecrübelerini, bizlere verimli ve eğlenceli bir şekilde aktarmıştır. Birçok kez Sistem Mühendisleri ile birlikte çalışmış olmamıza rağmen, eğitim ile sistemsel bir bakış açısına daha çok ihtiyacımız olduğunu fark ettim. Yeni bakış açıları kazanmak kendi adıma kıymetli bir edinim oldu. Eğitime katılan diğer katılımcıların da kıymetli katkıları umuyorum hepimiz için faydalı olmuştur. Bu eğitim ile tanıştığım ve bu eğitimleri düzenleyerek sektöre pozitif katkı sağlayan SemPro’ya teşekkür ederim.

Merhabalar, Zoom üzerinden online olarak PLM eğitiminiz faydalı geçti. Genel olarak PLM ve buna bağlı yazılımları hakkında bilgi sahibi oldum. PLM sürecinin bir şirket üzerinde nasıl bir yol haritası çizdiği konusunda anlatımlarınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Öncelikle bu eğitim için çok teşekkür ederim. CAD, PDM ve PLM bağlantısını öğrenmem açısından çok faydalı oldu. Sonda yapmış olduğumuz workshop’lar da aslında bu bilgilerin daha da pekişmesini sağladı.

Eğitimi veren Ayşe Hanım’a tüm soruları içtenlikle cevaplamasından dolayı teşekkür eder, anlatım biçim ve sunumunun da çok iyi olduğunu belirtmek isterim.

“Ürün yaşam döngüsü içinde hayal etme aşamasından başlayarak tüm iş süreçlerimizi verimli bir şekilde yönetmemizi ve maliyetlerimizi azaltmamızı sağlayacak yapının kurgulanması ürüne olan talebi artıracak, rekabette ön plana çıkmamızı sağlayacaktır. Bu bağlamda iş etkinliğimizi arttıracak “Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi” eğitimi bizim için çok yararlı oldu. Semiha Hanım ve Sempro ekibine verdikleri kaliteli ve bilgi dolu eğitim için teşekkür ediyorum.”

Sempro Danışmanlık ve Mühendislik tarafından organize edilen PLM Eğitimi ile ürün yaşam döngüsü platformu hakkında çok detaylı, karşılaştırmalı ve son derece kapsamlı bir vizyon kazandık diyebilirim.

Bir ürünü hayal ettiğimiz ilk an itibariyle ürünün gerçekleşecek tüm süreçlerinde karşılaşabileceğimiz tüm teknik kondisyonları ve detayları örnekleriyle tecrübe ettik. Firmaya bu kapsamda böyle bilgilendirici bir eğitim organize ettikleri için teşekkür ederiz.

Eğitim PLM’in kullanım alanlarını göstermesi açısından çok faydalı oldu. Teorik bilgilerin yanında aktif katılım ve sorularla bilgilerimizi pekiştirdik. PLM hakkında birçok faydalı bilgi öğretti.  

Eğitim oldukça verimliydi. Burcu Hanım'ın tecrübelerini ve bilgilerini bize samimiyetle aktarması bizi çok memnun etti. Herkes çok ilgiliydi.

Ayrıca bizler adına fidan bağışlamanız çok ince bir hareketti. 
Her şey için teşekkür ediyoruz.

EIA 649 eğitimi içerik ve eğitim dokümanları açısından konfigürasyonun 5 ana işlevini oldukça detaylı bir şekilde anlatan faydalı bir eğitim oldu. Eğitmen Burcu Akça Hanım, tüm sorulan soruları örneklerle ve geçmiş tecrübeleriyle açıklayarak eğitimin verimli geçmesine katkı sağladı. Bu ve benzeri eğitimlerin tekrarlanmasını diliyor, Sempro ekibine içtenlikle teşekkür ediyorum.

Konfigürasyon Yönetim sürecini aktif olarak işleten firmaların, süreçlerini uluslararası bir standart ile kurgulaması, Konfigürasyon Yönetim Süreç kalitesini ciddi oranda arttırmaktadır.

Bu eğitim, ilgili standardın tüm maddelerini tek tek yorumlamasının yanı sıra uygulama çalışmalarıyla birlikte harika bir rehberlik sağlıyor.

Kuruluşumuz stratejik öneme sahip karbon elyaf ve kompozit ürünleri üretmekte olup; son yıllarda savunma sanayi ve havacılık sektörüne de çeşitli ürünleri sağlamaya başladı. Yeni girdiğimiz bu sektörde, farklı standartlar ve uygulamalarla karşılaştık, konfigürasyon yönetimi gibi.

Çalışanlarımızın yetkinliği ve bilgisini artırmak amacıyla, eğitim arayışlarımız oldu, konfigürasyon yönetimi kapsamında teknik içerik yönünden zengin ve pratik uygulamalarda tecrübeli bir kurum ve eğitici bulamamıştık.

Ancak en son referans ile SemPro ile görüştük.

Şu ana kadar aldığımız eğitimlerden teorik ve pratik uygulamalarından ve eğitmen yetkinliklerinden memnunuz; ilerleyen aşamalarda da CM eğitimlerine de dahil olmayı planlıyoruz.

CM2 eğitimleri iş hayatında karşımıza çıkan problemlere yaklaşımımızı geliştirirken; bulduğumuz çözümleri yenilikçi, yalın, dijitalleşmeye uygun ve sürdürülebilir bir çizgide üretmemiz konusunda sağlam bir altyapı oluşturmamızı sağladı. Eğitmenimiz Sn. Semiha Yaşar iş hayatındaki değerli tecrübeleri ile CM2 öğretisini  somutlaştırmamızı ve kendi iş çevremizde aksayan yönleri keşfetmemizi sağladı.  CM2-P olduğumuz bu serüvenin sonunda artık sadece eleştiren değil, değiştiren tarafta olma yeteneği  kazandığım için mutluyum.  Teşekkür ediyorum.

CM2 eğitimleri benim için öğrenilmiş bir yöntemler bütünü olmanın çok ötesinde etkili çözümler üretmek için bir bakış açısı ve sistematik bir gelişim aracıdır. CM2-P seviyesine kadar aldığım eğitim seti, kurumsal körlükten kaynaklanan kalıplaşmış yöntemlerin dışına çıkmamı, neyi neden nasıl yaptığımızı sorgulamamı ve değişimin her ölçekte mümkün olduğunu anlamamı sağladı. Eğitim süresince derin bilgi ve tecrübeleriyle ufkumuzu açan değerli eğitmenimiz Semiha Yaşar'ın da dediği gibi "Ben değilsem kim, şimdi değilse ne zaman?". Emekleriniz için sonsuz teşekkürler.

Daha Fazla