Laboratuvar ve Sterilizasyon Teknolojisinde lider şirket Nüve A.Ş.’de 18 Eylül 2021 tarihinde Sempro Kurumsal Dönüşüm Modeli'nin Modül 2: Değerlendirme ve Önceliklendirme ile başladığımız dönüşüm yolculuğumuza Modül 3: Uyarlama ve Süreç Geliştirme kapsamında Ürün Geliştirme Süreci ile devam ediyoruz.

Nüve’nin ürün geliştirme projelerini daha etkin yönetmesini sağlamak amacıyla en iyi uygulamalara dayanan Proje Yönetimi Sürecini, Nüve ekibi ile kendi sistemlerini de göz önünde bulundurarak kurguladık. Eş zamanlı olarak, bu süreci, Nüve’nin yeni ürünlerinden birisi olan Derin Dondurucu için uyguladık. Bu uygulamamızda Proje Risk Yönetimini de göz ardı etmeden tüm riskleri tanımlayarak risk yönetim sürecini de oluşturduk.

Ürün Geliştirme Sürecinde ilk aşama olan gereksinim tanımlanmasını da tamamladık. Bu süreçte önümüzde daha yapacak çok işimiz var: Detay Tasarım, Tasarım ve Ürün Doğrulama, Ürün Geliştirme Sürecinin Yazılımlarının Tanımlanması, Ürün Ağacı oluşturulması…

Tüm bu çalışmalar devam ederken Ürün Konfigürasyon Yönetimi Sürecine de girmeye başladık. Dokümanların isimlendirilmesi ve numaralandırılmasını gözden geçirdik. Geliştirme sürecinde ürün ağacı gözden geçirilmesi aşamasına geldiğimizden şimdi işimiz ürünü oluşturan kalemlerin ve dokümanların İsimlendirme ve Numaralandırması. En iyi uygulamalar ile Nüve’nin iş yapışına göre şekillendireceğimiz bu süreçte son aşamamız doküman yönetimi ve nihayetinde tüm firmaların zorluk yaşadığı Değişiklik Yönetimi olacak.

Nüve A.Ş.’nin Kurumsal Dönüşümüne şahitlik etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu süreç zarfında, birlikte yürüdüğümüz yol ve başarılı süreç çalışmaları için Nüve ekibine teşekkür ediyoruz.

Kurumsal Dönüşüm Modeli