EKİBİMİZ

Semiha Yaşar

Kurucu

Semiha Yaşar, Sempro kurucusu ve CM2 modülleri eğitmeni ve ürün ve hizmetler ve bunlar için gerekli altyapıları kurgulayan tüm süreçleri tanımlama danışmanıdır.  

1983 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Aselsan’da tasarım mühendisi olarak başladığı meslek hayatına 1987-1990 yılları arasında Bilim ve Teknoloji alanında bakan danışmanlığı yaparak devam etti. 1990-2015 yılları arasında, Nurol Holding ve BAE Sistem ortaklığı FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.’de sırası ile, tasarım şefi, AR-GE Müdürü ve Geliştirme Programları Direktörü olarak 25 yıl görev yaptı. Bu görevi kapsamında AR-GE Merkezini kurdu ve yönetti. FNSS’in zırhlı tekerlekli ve paletli araçlarının ürün geliştirme süreçlerine ve ürünlerinin tasarımına liderlik yaptı. 2015 yılında FNSS’den ayrılıp kendi danışmanlık şirketi SEMPRO’yu kurdu. SEMPRO ile yürüttüğü danışmanlık hizmetlerine ek olarak, Mart 2016-Ocak 2018 tarihleri arasında BMC Otomotiv AŞ şirketinde Savunma’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2018-2020 arasında Kordsa A.Ş.’de bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Özgeçmiş için tıklayınız.

Burcu Özgör Demirkaya

Eğitmen & Danışman

Burcu Özgör Demirkaya, Sempro Danışmanlık ve Mühendislik bünyesinde Sistem Mühendisliği eğitmeni ve danışmanıdır.

2005 yılından beri başta TUSAŞ Akademi bünyesinde olmak üzere, ODTÜ ve TMMOB Makina Mühendisleri  Odası gibi kurumlarda yüzlerce mühendise sistem mühendisliği kapsamında eğitimler vermiştir. International Council of Systems Engineering (INCOSE) üyesidir. INCOSE Türkiye’nin Başkanlığı, Başkan Yardımcılığı ve İletişim Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür.

2001 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Havacılık Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1998 yılında, lisans eğitimi sırasında, TAI'de çalışmaya başladı. 2004 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Mühendislik Yönetimi yüksek lisans derecesini aldı. TAI'de Sistem Mühendisliği Bölümü’nün kuruluşundan başlayarak Sistem Mühendisi, Sistem Mühendisliği Lideri ve Sistem Mühendisliği Müdürü görevlerini yürüttü. 

Özgeçmiş için tıklayınız.

Ayşe Kayhan

Eğitmen & Danışman

Ayşe Kayhan, Sempro Danışmanlık ve Mühendislik bünyesinde PLM eğitmeni ve danışmanıdır. CM2-P sertifikasına sahiptir.

2004 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği'nden mezun oldu. Mercedes Benz Türk A.Ş.'de CATIA Uygulama Uzmanı olarak çalışma hayatına başladı. Çalışma hayatına devam ederken Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Eğitimi'nde yüksek lisansını tamamladı. 2007-2010 yılları arasında Dassault Systemes firmasının Türkiye çözüm ortağı ArGe PLM firmasında CATIA Uzmanı olarak; 2010-2013 yılları arasında ise yine Dassault Systemes firmasının Türkiye çözüm ortağı olan infoTRON firmasında PLM Uzmanı olarak çalışarak çeşitli PLM projelerinde görev aldı. 2013-2016 yılları arasında FNSS firmasında Kıdemli PLM Uzmanı olarak görev yaptı.

Özgeçmiş için tıklayınız.

Hatice Burcu Akça

Eğitmen

Hatice Burcu Akça, Sempro Danışmanlık ve Mühendislik bünyesinde Yönetim Sistemleri ve Kalite Güvence Süreçleri eğiticisi ve danışmanıdır.

2007 yılında Akça, Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Kalite ve Uygunluk Değerlendirme Mühendisliği yüksek lisans derecesini aldı. 2007 yılından itibaren yönetim sistemleri ve konfigürasyon yönetimi ile ilgili görevlerde bulundu. Denetçi, Baş Denetçi ve Eğitimci olarak yurt içi ve yurt dışı görevler aldı. 2010 yılında Aselsan ve Roketsan projelerinde kalite güvence, konfigürasyon yönetimi, test ve kabul süreçlerinin askeri standartlara uygun yürütülmesi ve onaylanması süreçlerini yönetti. 2013 yılında Karel Elektronik’te başladığı Kalite Güvence Kıdemli Mühendisliği görevinden 2017 yılında Sistem ve Süreç İyileştirme Baş Mühendisi olarak ayrıldı. 

Başlıca çalışma konuları, kalite güvence ve test faaliyetlerinin yürütülmesidir.

 

Belkıs Teksöz

Eğitmen & Danışman

Belkıs Teksöz, Sempro Danışmanlık ve Mühendislik bünyesinde Proje Yönetimi eğitmeni ve danışmanıdır. Proje yönetimi alanında öncü global kuruluş PMI (Project Management Institute) tarafından akredite edilen ve Türkiye’de sadece dört kişinin sahip olduğu Program Yönetimi Profesyoneli (Program Management Professional-PgMP) ünvanına sahiptir. Aynı zamanda, Almanya’nın İş Tasarımı, İşletme Organizasyonu ve Gelişimi alanındaki lider kuruluşu olan REFA Birliği danışmanı ve eğitmenidir.

1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.  MİKES A.Ş, Program Yönetim Ofisi bünyesinde Program Müdürü olarak, yüksek bütçeli, çok partnerli, ulusal ve uluslararası teknolojik savunma programlarının yönetimi konusunda uzmanlaştı. 2008-2012 yılları arasında Koç Grubu şirketlerinden RMK Marine firmasında teklif yönetimi, sözleşme ve tedarik yönetimi alanlarında danışmanlık yaptı.

Başlıca çalışma konuları arasında, kurumsal proje yönetimi, kurumsal organizasyon yapılanma, performans yönetimi, süreç analizi ve süreç iyileştirme/ düzenleme, verimlik ve kaynak optimizasyonu sayılabilir.

Özgeçmiş için tıklayınız.

Devrim Simav Uysal

Eğitmen & Danışman

Devrim Simav Uysal, Sempro Danışmanlık ve Mühendislik bünyesinde Kurumsal Risk Yönetimi eğitmeni ve danışmanıdır. CM2-C, Yeşil Kuşak ve IPC-620 sertifikalarına sahiptir.

1992 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılında, yüksek lisans eğitimi sırasında, Türkiye İş Bankası Yazılım Geliştirme Müdürlüğü'nde yazılım uzmanı olarak çalışmaya başladı. 1996 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Bilimleri yüksek lisans derecesini aldı. 1997-2000 yılları arasında Başarı Elektronik A.Ş. de Elektronik Üretim Mühendisi olarak çalıştı. 2000 yılında mühendis olarak başladığı Roketsan A.Ş. de ulusal ve uluslararası roket ve füze projelerinin tekliften teslimata tüm aşamalarında teknik sorumlu olarak çalıştı. 2011-2016 yılları arasında Entegrasyon Müdürü olarak görev yaptı. Mavi yaka personel için polivalans sistemi kuran ekibin liderliğini yürüttü. 2016 -2018 yılları arasında İnsan Kaynakları ve Eğitim Direktör’lüğünü yürüttü . Ayrıca bu dönemde UN Women üyeliği yaptı. Daha sonra atandığı Teknik Müşavirlik görevinde Boşluk Analizi çalışmalarında yer alarak süreçlerdeki boşlukların belirlendiği ve giderildiği ekiplere katıldı ve alt ekiplere liderlik yaptı. Kablo ağacı tasarımı ve üretimi konularında eğitim verdi.

Halen ODTÜ Mezunları Derneği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu üyesidir. Başlıca çalışma konuları arasında, kurumsal varlık yönetimi, şirket/atölye anahattı kurulumu, üretim yönetimi, kurumsal organizasyon yapılanma, performans yönetimi, süreç analizi, boşluk analizi ve süreç iyileştirme/düzenleme sayılabilir.

Özgeçmiş için tıklayınız.  

Ayça Tümer Arıkan

Danışman

Ayça Tümer Arıkan, Sempro Danışmanlık ve Mühendislik bünyesinde kurumsal ve süreç performans ölçümü danışmanıdır.

2000 yılında  Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış ve üzerine 2002 yılında aynı üniversitenin İşletme Bölümü’nden MBA derecesini almıştır.

2003 yılında MilSOFT Yazılım Teknolojileri A.Ş.’de Proje Takip Uzmanı olarak çalışmaya başlamış, 2006 – 2016 yılları arasında kurumsal seviyede ölçüm sisteminin kurulması ve idamesi görevini üstlenerek Organizasyonel Performans Yöneticisi olarak görev almıştır.

2017 yılından bu yana uluslararası geçerliliği olan PuMP® Metodolojisi Uygulatıcı Sertifikası sahibidir. PuMP® danışmanı/uygulatıcısı olarak hizmet verdiği organizasyonların sahip oldukları KPI’lardan en fazla katma değeri elde etmelerine ve hedefledikleri iş sonuçlarına ulaşmalarına yardım etmektedir.

1 Mart 2020 tarihinde, Türkiye, İngiltere ve Avrupa bölgesinin Lisanslı PuMP® Danışmanı olarak Global PuMP® ekibine katılmıştır.

Peyman Yüksel

Kurumsal Danışman

Peyman Yüksel, Sempro Danışmanlık ve Mühendislik bünyesinde kurumsal danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunudur. Ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesine sahiptir. Koç Holding ve AXA Sigorta AŞ.'de yönetici olarak çalıştı. AYK Savunma&Havacılık AŞ ve BTech Inovasyon AŞ’de İş Geliştirme Uzmanı olarak çalıştı. Ekonomist olarak küresel ekonomi makaleleri yazıyor. Liderlik Okulu'nda Proje Yönetimi, Liderlik ve Takım Çalışması, Kriz Yönetimi, Hızlı Okuma sertifika programlarını tamamladı. Toastmasters Eğitim Sisteminde en üst seviye olan Distinguished Toastmaster (DTM) Sertifikası aldı. Toastmasters Türkiye 2020 Konseyi'nin 1. Bölge Direktörü olarak yönetim kurulu üyesidir. Topluluk Önünde Konuşma, Liderlik ve İş Birliği eğitimleri vermektedir.

Özgeçmiş için tıklayınız.