Nüve’nin Kurumsal Dönüşümü Devam Ediyor…

14.04.2022
Laboratuvar ve Sterilizasyon Teknolojisinde lider şirket Nüve A.Ş.’de 18 Eylül 2021 tarihinde Sempro Kurumsal Dönüşüm Modeli'nin Modül 2: Değerlendirme ve Önceliklendirme ile başladığımız dönüşüm yolculuğumuza Modül 3: Uyarlama ve Süreç Geliştirme kapsamında Ürün Geliştirme Süreci ile devam ediyoruz. Nüve’nin ürün geliştirme projelerini daha etkin yönetmesini sağlamak amacıyla en iyi uygulamalara dayanan Proje Yönetimi Sürecini, Nüve ekibi ile kendi sistemlerini de göz önünde bulundurarak kurguladık. Eş zamanlı olarak, bu süreci, Nüve’nin yeni ürünlerinden birisi olan Derin Dondurucu için uyguladık. Bu uygulamamızda ...

Varyant Yönetimi yapmak isteyen, Jeneratör üretiminde lider firmalarımızdan olan Teksan Jeneratör ile 14 Ekim 2021 de Sempro Kurumsal Dönüşüm Modelinin Değerlendirme ve Önceliklendirme Modülü ile boşluk analizi yaparak başladık.

14.04.2022
Varyant Yönetimi yapmak isteyen Jeneratör üretiminde lider firmalarımızdan olan Teksan Jeneratör ile 14 Ekim 2021 de Sempro Kurumsal Dönüşüm Modeli'nin Değerlendirme ve Önceliklendirme Modülü ile boşluk analizi yaparak başladık. Varyant yönetiminin olmazsa olmazlarından olan Anahat Yönetimi ve Değişiklik Yönetimini Teksan’a kurmak için yola çıktık. İlk aşamamız olan Proje Yönetim Süreci ve Proje Risk Yönetim Sürecini, Teksan’da en iyi uygulamalar ile paralel hale getirmek için Sempro Kurumsal Dönüşüm Modeli'nin Uyarlama ve Süreç Geliştirme Modülü kapsamında, pilot proje olarak seçtiğimiz yeni ürünleri ...

Sempro'dan Bir İlk Daha...

15.03.2022
CM2 Terimleri Sözlüğü CM2 metodolojisi, Konfigürasyon Yönetimi hakkında birçok terim ve kavram içermektedir. Bu terimlerin sayıca çok olması ve İngilizce'den Türkçe'ye birçok farklı şekilde çevrilebilir olması CM2 kullanıcıları için kavram karmaşalarına yol açmaktadır. Bu karışıklıklara çözüm getirmesini umarak hazırladığımız Konfigürasyon Yönetimi terim ve kavramlarını içeren "CM2 Terimleri Sözlüğü" uygulaması internet sitemizde yerini aldı.  Bu uygulama ile CM2 metodolojisi kullanıcıları ve eğitim katılımcıları;CM2 terimlerini İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe’den İngilizce'ye çevirebilecek, terimlerin tanımlarını Türkçe ve İngilizce olarak görebilecek, CM2 ve mühendislikle ilgili kısaltmaları sözlükte aratarak kısaltmaların ...

Laboratuvar ve Sterilizasyon Teknolojisinde lider şirket Nüve A.Ş. ile Proje ve Ürün Yönetimi Süreci danışmanlığımız kapsamında Risk Yönetimi eğitimi ve çalıştayı gerçekleştirdik.

28.02.2022
Eğitimde; risk yönetimi yapmanın önemi, iç ve dış risklerimizin neler olduğu anlatıldı. Proje ekip üyeleri, risk belirleme yöntemleri ile, seçtiğimiz projenin risklerini belirlediler.Bu proje için daha önceden oluşturdukları risk tablolarındaki eksikler belirlendi, risklerin açık ve anlaşılır nasıl tanımlanması gerektiği karşılıklı paylaşımlarla belirlendi.Risk büyüklüğünün nasıl hesaplanması gerektiği anlatıldıktan sonra tablomuzdaki risklerin büyüklüklerini nicel zeminlere nasıl oturtacağımız üzerinde tüm ekip üyeleri ile paylaşımda bulunduk. Daha bitirmedik… Danışmanlığımız süresince riskleri konuşmaya devam edeceğiz. Tüm katılımcılarımıza yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Aselsan ve TEI’den katılımcılarımız ile CM2-07 ”İş Süreçlerinin Optimizasyonu” ve CM2-08 “İşletmelerde Sürdürülebilir Kurumsal Dönüşüm” eğitimlerini tamamladık.

19.02.2022
Bu eğitimlerde katılımcılarımız; CM2’nun sadece ürün yönetimine değil şirketlerin tüm kurumsal süreçlerine nasıl yaklaştığını, Proje Yönetimi, Tedarik Yönetimi ve Süreç Mükemmelliği süreçlerinin CM2 metodolojisi ile nasıl yürütüleceğini öğrendiler.Eğitimimizi tamamlayan katılımcılarımızın CM2-Professional olma yolunda son bir eğitimleri kaldı.

Daha Fazla Göster