Gereksinimler ve CM2 Anahattı

Gereksinim yönetimi, Dijital Örgü için temeldir. Organizasyonlar, tüm yaşam döngüsü boyunca Yazılım, Donanım, Sistemler, Tesisler ve Altyapıyı desteklemek için gereken dijital mimariyi tanımlama ve sürdürme konusunda problem yaşarlar. Dijital Örgü'nün etkin bir şekilde yönetilememesi, yaşam döngüsünün her aşamasında yüksek düzeyde bir düzeltici faaliyete sebep olur.

Konfigürasyon yönetimi, gereksinim yönetiminin ana omurgasıdır. Gereksinim yönetimi ise Dijital Örgü'nün oluşturulması ve yönetilmesi için önemli bir yapı taşıdır. 

Bu kurs, bir kurumun dünya çapında bir Kurumsal Dijital Örgü oluşturması için,  kanıtlanmış ilkeler ve teknikler uygulamalarıyla, gerekli olan yol haritasını oluşturmaktadır. Düzgün uygulandığında, bu geliştirilmiş iş modeli, kurum genelinde gereksinimlerin geliştirilmesi, yapılandırılması ve yönetilmesini iyileştirir.

Bu kurs, ürün, çözüm ve iş gereksinimlerinin yapılandırılması ve sahiplenilmesini içeren gereksinim yönetiminin temel unsurlarına odaklanmaktadır. Dijital Örgü oluşturulmasındaki ilk adımları; bir projenin konsept ve geliştirme aşamalarını detaylandıracaktır.CM2-02 ders görseli