Uyarlanmış CM2 İş Uygulaması

Konfigürasyon yönetimi süreç uzmanları, CM2 sertifikasyonunu kendi rollerini destekleyen bir düzeyde almalıdırlar. Farklı seviyeler için eğitim gereksinimleri 8 ila 19 gün arasında değişmektedir. Bu 4 günlük kurs, CM2’yu uygulamaya geçirecek olan fakat sertifikalandırmaya ihtiyaç duymayan mühendisler, satın alma uzmanları ve tedarik zinciri uzmanları içindir.

Sertifika eğitimi, CM2’nun uygulama planı, CM2’ya geçiş ve CM2’nun uygulanmasının tüm aşamalarını kapsar. Bu kurs sadece CM2’nun işletmelerde uygulanmasına odaklanmaktadır. Bu dersi tamamlayan her katılımcıya "CM2 Uygulama Uzmanı" sertifikası verilir.

Bu dersin içeriği, CM2-01 - CM2-04 derslerinden çıkarılan CM2 Modelinin temel unsurlarını, ilkelerini ve yapı taşlarını içerir. Normalde IpX tarafından öğretilmesine rağmen, bu kurs bir ev sahibi eğitmen tarafından da verilebilir.

Bu gibi durumlarda, ev sahibi eğitimci IpX'ten "Doktora CM2" belgesini almış olmalı ve herhangi bir yerde CM2-12 dersi vermeden önce, IpX ile yürürlükte olan bir öğretim lisansı sözleşmesine sahip olmalıdır.CM2-12