Varyant Yönetimi yapmak isteyen Jeneratör üretiminde lider firmalarımızdan olan Teksan Jeneratör ile 14 Ekim 2021 de Sempro Kurumsal Dönüşüm Modeli'nin Değerlendirme ve Önceliklendirme Modülü ile boşluk analizi yaparak başladık. Varyant yönetiminin olmazsa olmazlarından olan Anahat Yönetimi ve Değişiklik Yönetimini Teksan’a kurmak için yola çıktık.

İlk aşamamız olan Proje Yönetim Süreci ve Proje Risk Yönetim Sürecini, Teksan’da en iyi uygulamalar ile paralel hale getirmek için Sempro Kurumsal Dönüşüm Modeli'nin Uyarlama ve Süreç Geliştirme Modülü kapsamında, pilot proje olarak seçtiğimiz yeni ürünleri ile, Teksan’ın kendi sistemini de göz ardı etmeden kurgulamaya başladık.

Hiç vakit kaybetmeden eş zamanlı olarak Ar-Ge ve Ür-Ge projeleri için Teksan ekibine CM2 Metodolojisi ve Sistem Mühendisliği aşamaları hakkında bilgi vererek sistem/alt sistem ve arayüz gereksinimlerinin belirlenmesini kapsayan Gereksinim Yönetimi çalışmalarına da başladık.  

Çalışmalarımız, Ürün Geliştirme Süreci kapsamında Ön Tasarım, Detay Tasarım, Ürün Ağacı Oluşturulması ile Konfigürasyon Yönetimi Süreci çerçevesinde CM2 Metodolojisine göre Ürün Anahattının oluşturulması, kalemlerin ve dokümanların İsimlendirme ve Numaralandırılması, BOM Yönetimi, Veri ve Kayıtların Yönetimi ile devam edecektir.

Teksan ekibi ile kısa zamanda çok verimli yol almaya başladık. Kendilerine özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.